facebook

Fotowoltaika dla elektrowni i zakładów energetycznych w Ludźmierzu

Fotowoltaika

Fotowoltaika są to instalacje pozwalające na przetwarzanie energii słonecznej na energię elektryczną - tzw. Odnawialne Źródła Energii (OZE).

Wykonujemy:

 • Instalacje fotowoltaiczne
 • Projekty instalacji fotowoltaicznych
 • Wnioski przyłączenia mikroinstalacji do sieci
 • Wnioski o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla wytwórców
 • Projekty instalacji PV
 • Instalacje odgromowe elektrowni PV
 • Wykonujemy dodatkowe uziemienie instalacji fotowoltaicznej w starym budownictwie

Kup instalację fotowoltaiczną w E-Home, a koszt obsługi wniosku zostanie Ci zwrócony!
Koszt usługi: 500 zł netto

Cena dotyczy obsługi wniosków na mikroinstalacje (do 10kW) – powyżej tej mocy cena ustalana jest indywidualnie.

W związku z ustawą o OZE i możliwością sprzedaży energii z fotowoltaiki do zakładu energetycznego niezbędnym jest złożenie wniosku do zakładu energetycznego.

Pierwszym krokiem przy planowaniu instalacji fotowoltaicznej jest złożenie „Wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla wytwórców”. Zakład energetyczny na podstawie złożonego wniosku wydaje warunki przyłączenia do sieci, które obowiązują przez 2 lata, a następnie na ich podstawie instalacja może zostać wpięta do sieci.

W celu opracowania wstępnych założeń, wyceny instalacji oraz przygotowania wniosku zapraszamy do kontaktu.

Z wnioskiem o wydanie warunków przyłączenia do sieci należy wystąpić do właściwego operatora sieci. W związku z tym firma E-Home oferuje Państwu pomoc przy kompleksowej obsłudze wniosków o przyłączenie do sieci. Usługa obejmuje pełną obsługę wniosku o przyłączenie do sieci w tym pełną dokumentację wymaganą przez właściwego operatora.

Usługi – Wnioski o wydanie warunków przyłączenia do sieci

logo tauron logo pge logo energa
logo enea logo rwe
Urządzenia przetwarzające energię słoneczną na prąd elektryczny nazywamy generatorami fotowoltaicznymi. Zasadniczym elementem każdego generatora są tzw. ogniwa fotowoltaincze, które produkowane są głównie z krzemu krystalicznego, który charakteryzuje się dużą żywotnością szacowaną na około 30 lat. W związku z tym energia elektryczna produkowana jest przez wiele lat bez potrzeby modernizacji instalacji.

Technologia ta pozwala nam na zabezpieczenie domu w przypadku braku zasilania z sieci. Poprzez instalacje fotowoltaiczną możemy w chwili braku głównego zasilania nadal mieć energię elektryczną (dostarczaną z instalacji fotowoltaicznej) w całym domu albo w wybranych przez siebie urządzeniach takich jak, np.:

 • brama wjazdowa
 • brama garażowa
 • instalacja alarmowa
 • oświetlenie zewnętrzne
 • oraz wiele innych urządzeń zgodnie z potrzebami Klienta

Współpracujemy z Polskim producentem paneli fotowoltaicznych oraz dystrybutorem europejskich komponentów, firmą On Sp. z o.o. z Rzeszowa.


fotografia fotografia fotografia fotografia fotografia fotografia

Energia elektryczna wyprodukowana w procesie fotowoltaicznym, która nie została wykorzystana przez użytkownika, może zostać odsprzedana zakładowi energetycznemu. W ten sposób zwrot kosztów poniesionych na instalacje systemu może trwać zaledwie 5 lat (w zależności od ilości wyprodukowanej energii a energii wykorzystanej we własnym zakresie). Natomiast projekt ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) ma przewidywać około 15 letni okres odkupu nie wykorzystanej energii. W związku z tym przez pozostały okres użytkownik może zarabiać na wyprodukowanym przez siebie prądzie.

Fotowoltaika rozwija się bardzo dynamicznie i należy przypuszczać, że będzie w niedalekiej przyszłości stosowana na coraz większą skalę.

(C) Wszelkie Prawa Zastrzezone. All Rights Reserved:E-HOME - Instalacje elektryczne

Projekt i Realizacja: Jakub Siuta

baner baner baner

stat4u