facebook

Elektryka wiatrowa dla zakładów energetycznych i elektrowni

Elektryka wiatrowa - przydomowe elektrownie wiatrowe

Elektrownie wiatrowe należą do grupy rozwiązań technologicznych, które umożliwiają eksploatacje Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Źródłem energii jest w tym przypadku wiatr, którego energia może zostać wykorzystana do produkcji tzw. czystej energii elektrycznej w naszych domach.

.

Małe tzw. przydomowe elektrownie wiatrowe przeznaczone są dla indywidualnych odbiorców oraz małych firm. Umiejscowienie i budowa odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, który ma być zasilany energią wiatrową. Przydomowe elektrownie wiatrowe są zaprojektowane w sposób minimalizujący uciążliwość zarówno dla użytkowników, jak i sąsiadów.

Minimalna prędkość wiatru umożliwiająca produkcje energii elektrycznej wynosi zaledwie 3 m/s.

Podobnie jak w instalacjach fotowoltaicznych, ważną zaletą przydomowych instalacji wiatrowych jest ich możliwość zasilania domowych urządzeń w przypadku awarii energetycznej danego obszaru - tzn. w przypadku nieoczekiwanego braku zasilania. Instalacja wiatrowa będzie dostarczać prąd zgromadzony w akumulatorach do naszego domu.

Na rynku dostępne są różne turbiny wiatrowe przeznaczone do wielu zastosowań w zależności od oferowanej mocy podzielone są na:

  • mikro – moc do 40 kW
  • małe - moc od 40 kW do 100 kW
  • duże - moc powyżej 100 kW

Małe instalacje maja zastosowanie przede wszystkim w celu zapewnienia energii dla domów jednorodzinnych, małych gospodarstw i firm. Nadwyżki energii które nie zostaną przez nas wykorzystane mogą zostać odsprzedane do zakładu energetycznego.

(C) Wszelkie Prawa Zastrzezone. All Rights Reserved:E-HOME - Instalacje elektryczne

Projekt i Realizacja:Jakub Siuta

baner baner baner

stat4u