facebook

Fotowoltaika dla rolników

Każdy rolnik prowadząc swoje gospodarstwo doskonale wie, jak ważną rolę odgrywa słońce. Pozwala w odpowiedni sposób uprawiać zboża i roślinność oraz wspomaga ich wzrost. Jednak teraz z jego pomocą nowoczesne gospodarstwo może stać się w pełni niezależne energetycznie, dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. To realny sposób na znalezienie oszczędności w budżecie prowadzonego przez siebie agrobiznesu, a także w pełni ekologiczna postawa idealnie wpisująca się w charakter gospodarstwa.

Fotowoltaika dla rolników – czysty prąd

Planując zamontowanie paneli fotowoltaicznych na terenie swojego gospodarstwa warto przede wszystkim mieć na uwadze, że do ich instalacji można wykorzystać niemal każdą przestrzeń. Może to być dach stodoły czy też łąka, na której pasą się zwierzęta. Cała instalacja wykorzystując promienie słoneczne zamienia je na energię elektryczną nie wytwarzając żadnych niebezpiecznych substancji. W związku z tym jest to prywatna mała elektrownia, która jest w pełni proekologiczna – wykorzystuje odnawialne źródło i nic nie emituje do atmosfery.

Montaż paneli fotowoltaicznych dla rolników na korzystnych warunkach

Za jej zainstalowaniem przemawia fakt, że całe przedsięwzięcie może zwrócić się rolnikowi już na przestrzeni kilku najbliższych lat. Ma na to wpływ przede wszystkim niezależność energetyczna, a więc już nigdy nie będzie trzeba martwić się o stale rosnące ceny na rachunkach za prąd. W naszej firmie tworzymy taki projekt, aby idealnie wpisywał się w potrzeby danego gospodarstwa, przez co każde urządzenie ma zapewnione odpowiednie zasilanie.

o więcej, wiele placówek ma na uwadze to, jak doskonałym rozwiązaniem dla środowiska mają panele fotowoltaiczne, w związku z czym rolnik może starać się o dofinansowanie lub dotację na montaż. W tym celu warto zapoznać się z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich lub zgłosić się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki temu instalacja stanie się jeszcze bardziej opłacalna, a jej koszt zwróci się jeszcze szybciej.

E-HOME - Instalacje elektryczne
Osiedle za Wodą 11
34-471 Krauszów
woj. małopolskie
NIP: 7352377090
tel: 664716716
biuro@elektryka-fotowoltaika.pl

Projekt i Realizacja:Jakub Siuta

(C) Wszelkie Prawa Zastrzezone. All Rights Reserved:E-HOME - Instalacje elektryczne

stat4u stat4u