facebook

Instalacje odgromowe

Jest to zestaw elementów, który polega na ochronie różnego rodzaju obiektów przed porażeniami, wynikającymi z wyładowań piorunowych poprzez bezpieczne odprowadzenie energii do ziemi jak najkrótszą drogą. Niemniej jednak, aby cieszyć się w pełni bezpiecznym systemem, niezbędna jest poprawnie i profesjonalnie wykonana i zamontowana instalacja odgromowa.

Jak działa instalacja odgromowa?

Zadaniem instalacji odgromowej jest ochrona domu przed skutkami uderzeń pioruna. Dzieje się tak poprzez wykorzystanie zwodów poziomych i pionowych. Te połączone są za pomocą przewodów odprowadzających z uziemieniem. Potocznie nazywane “piorunochrony” wyróżnia komplikowana i dobrze przemyślana budowa. Składają się one z:

  • zwodów poziomych (najczęściej w postaci drutów), które bezpośrednio przyjmują wyładowania i montowane są nad kalenicą dachu na specjalnych wspornikach,
  • przewodów odprowadzających prowadzonych pionowo, które odprowadzają i łączą zwody z przewodami uziemiającymi,
  • przewodów uziemiających, które łączą przewody odprowadzające z uziomem,
  • zacisków probierczych, stanowiących rozłączane połączenia śrubowe przewodu odprowadzającego i uziemiającego, by umożliwić pomiar rezystancji uziomu oraz sprawdzić ciągłość galwanicznej części nadziemnej instalacji odgromowej,
  • uziomu, stalowej taśmy lub prętów pogrążonych w ziemi, który odprowadza ładunek elektryczny do metalowych części umieszczonych w gruncie.

Profesjonalnie wykonane i kompleksowe instalacje odgromowe

Zmiany klimatyczne i częste burze sprawiają, że jest to bardzo popularna usługa. Skutki wyładowań mogą być odczuwalne nawet w odległości 1,5km od naszego domu. Oferowana przez nas usługa to inwestycja na lata, która zapewnia bezpieczeństwo nie tylko samemu budynkowi, ale i zgromadzonych w nim urządzeniach, a przede wszystkim – ludzi. Jesteśmy firmą z doświadczeniem w branży, która chętnie podejmuje się nawet skomplikowanych projektów. Dokładamy wszelkich starań, by spełniać wszelkie oczekiwania i wymagania naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi usługami do kontaktu.

E-HOME - Instalacje elektryczne
Osiedle za Wodą 11
34-471 Krauszów
woj. małopolskie
NIP: 7352377090
tel: 664716716
biuro@elektryka-fotowoltaika.pl

Projekt i Realizacja:Jakub Siuta

(C) Wszelkie Prawa Zastrzezone. All Rights Reserved:E-HOME - Instalacje elektryczne

stat4u