facebook

Przyłącza elektryczne Nowy Targ i Kraków

E-Home Bartłomiej Słaboń

Aktualnie chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez prądu. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z pierwszych aspektów, o które należy zadbać jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Nowi właściciele działki budowlanej powinni więc pamiętać o uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, a następnie wykonać przyłącze elektryczne.

Elementy i warunki instalacji

Instalacja elektryczna łącząca sieć z instalacją wewnętrzną w domu składa się z kilku elementów. Wyróżniamy m.in. przyłącze elektryczne, czyli odcinek sieci zasilającej, który łączy linię elektroenergetyczną z instalacją elektryczną w budynku. Równie ważne są: złącze, licznik energii, wewnętrzna linia zasilająca oraz tablica rozdzielcza. Rozróżniamy dwa rodzaje przyłącza energetycznego – ziemne oraz napowietrzne. Trasa przebiegu kabla musi znajdować się w odpowiednich odległościach od innych instalacji, takich jak gazowa, kanalizacyjna czy wodociągowa.

Niezbędne formalności

Przed rozpoczęciem budowy domu należy wysnuć stosowny wniosek do najbliższego zakładu energetycznego. Trzeba uwzględnić w nim przewidywane zapotrzebowanie mocy, a także orientacyjne roczne zużycie energii oraz spodziewany termin rozpoczęcia jej poboru. Ponadto, do wniosku należy dołączyć plan zabudowy na mapie lub szkic określający usytuowanie budynku, a także dokument potwierdzający własność działki. Rozpoczęcie budowy rozpoczyna się po podpisaniu umowy z zakładem energetycznym, w której znajdują się informacje na temat terminu, wysokości opłaty czy miejsca instalacji.

Dlaczego my?

Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem w branży. Chętnie podejmujemy się nawet skomplikowanych zleceń. Nasi Klienci mogą liczyć na fachową pomoc w składaniu wszystkich niezbędnych wniosków oraz określaniu warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznych.

E-HOME - Instalacje elektryczne
Osiedle za Wodą 11
34-471 Krauszów
woj. małopolskie
NIP: 7352377090
tel: 664716716
biuro@elektryka-fotowoltaika.pl

Projekt i Realizacja:Jakub Siuta

(C) Wszelkie Prawa Zastrzezone. All Rights Reserved:E-HOME - Instalacje elektryczne

stat4u